Як написати мотиваційний лист

вкл. .

Що таке мотиваційний лист і для чого він потрібен?

Мотиваційний лист — це викладені вступником довільно у письмовій формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму й відповідні очікування, досягнення в навчанні та інших видах діяльності.

Він потрібен, щоб:

  • показати вас як особистість: ваше вміння комунікувати та презентувати себе;
  • довести вашу мотивацію та зацікавлення професією та обраним закладом;
  • побудувати професійні та навчальні цілі.

Які вимоги до листа?

Кожен виш прописує вимоги до листа в правилах прийому.

Розглядати та оцінювати мотиваційні листи «без присвоєння їм конкурсних балів» будуть приймальні комісії.

Знайти вимоги до структури, оформлення, обсягу листа можна на сайтах університетів.

Формат поля для написання мотиваційного листа становить до 20 тисяч символів. Водночас вимоги щодо кількості визначає заклад освіти: наприклад, не менш як 200 і не більш як 600 слів.

Із загальних вимог до написання листів можна виокремити такі:

  • лаконічний зміст: лише важливі деталі, факти, цифри;
  • для спрощення читання бажано розбивати текст на абзаци, кожен з яких повинен містити певну концепцію;
  • неприпустимість емоцій: треба прагнути стриманості, розважливості, серйозності та практичності;
  • простота викладу;
  • відсутність орфографічних і стилістичних помилок: помилки неприйнятні в мотиваційному листі.

Структура листа: приклади й поради

Як знайти свій прихований талант?

вкл. .

 

Запитання «Які у мене таланти?» часто вводить людину в ступор. Мабуть тому, що ми думаємо, що талант - це обов'язково якісь геніальні здібності. А ще й тому, що нам дійсно складно усвідомити свої сильні якості. Про те, як самостійно виявити свої приховані таланти читай далі. Мова піде про шість явних ознак, за якими ви зможете визначити свої таланти.

1 ознака - що вам легко дається.

Талант - це не якісь видатні здібності, якими володіють тільки генії. Перш за все, талант пов'язаний з тим, що людина може робити без особливих зусиль, як би «само собою» і часто навіть без попереднього навчання. Наприклад, кожному з вас в школі якийсь предмет дається легше інших. Але таланти не обов'язково пов'язані з певними областями знань. Це можуть бути якісь якості (талант ладнати з людьми, домовлятися), вміння (талант створювати стильні образи), фізичні дані (талант швидко бігати). Що вам робите найлегше - в тому ви і талановиті!

2 ознака - що вам найбільше хочеться робити. 

Те, що по-справжньому вас захоплює. Те, що надихає і змушує щодня вставати з ліжка з посмішкою і займатися цією справою. Багато занять нам подобаються, але тільки талант захоплює нас по-справжньому. Класно, коли ви робите те, що любите і любите те, що робите. І будь-яка професія може бути такою, приносити вам не тільки задоволення, але і успіх, і гроші.

3 ознака - чому ви охоче вчитеся.

Хоча талант може проявитися буквально на порожньому місці, без спеціальної підготовки і попереднього навчання, щоб розвивати його, ви завжди будете шукати будь-які можливості – ходити на додаткові заняття, читати книги по темі, вчитися у майстрів своєї справи. Причому навчання теж буде даватися дуже легко. І це чудово! Адже набагато продуктивніше розвивати те, в чому ви талановиті, ніж намагатися навчитися тому, до чого у вас немає здібностей.

4 ознака - що ви могли б робити навіть без винагороди. 

Багато чого в житті людиною робиться виключно заради грошей. Наприклад, заради грошей вона ходить на нецікаву роботу і витрачає на неї третину свого життя. А талант говорить людині «для мене винагорода не має значення, мені потрібна моя реалізація». Вам просто подобається це робити і все. Це те, що «для душі». 

5 ознака - чим ви допомагаєте іншим.

До нас найчастіше звертаються за допомогою з тих питань, в яких ми по-справжньому сильні. Наприклад, кращий «кресляр» робить за всіх креслення, кращий «математик» вирішує всім завдання, а кращий «біолог» збирає для інших гербарії. Люди звертаються до нас за порадою і допомогою в тому, що у нас виходить найкраще. 

6 ознака - про що ви мрієте.

Відомий філософ Річард Бах писав: «Жодне бажання не дається тобі окремо від сили, що дозволяє його здійснити». Людина просто фізично не може мріяти про золоту олімпійську медаль, якщо у неї немає необхідних даних, щоб отримати її, а мрія стати актором не прийде в голову тому, хто не має відповідних здібностей, і т.п. У самих наших мріях приховані наші таланти, навіть яко ми їх поки не розкрили.

Таким чином, щоб зрозуміти, в чому ви талановиті, необхідно проаналізувати, що вам легше за все дається, що вас надихає, чому вам цікаво вчитися, про що мрієте, за якими послугами до вас частіше звертаються інші люди. Знання своїх талантів допомагають в процесі пошуку себе і реалізації свого покликання, вони дають орієнтири куди необхідно рухатися. 

 

Тож розкривайте свої таланти, розвивайте їх і рухайтеся назустріч омріяному майбутньому!

Талант і призначення. Який зв’язок?

вкл. .

 

Відомий письменник Даніїл Гранін говорив: «Прикро прожити життя, не пізнавши себе - людини, яка була тобі начебто ближче всіх і яку ти так любив…». Чому це так важливо?

Цікаві дослідження проводили багато разів в різних країнах світу. Людей у ​​віці 70-80-90 роківопитували про що вони найбільше жалкують в кінці свого життя. Ось ТОП-4 їх відповідей, які вже багато років залишаються незмінними. І, швидше за все, будуть залишатися такими ще довго.

1. На першому місці знаходиться жаль з приводу того, що велика частина життя була віддана ненависній роботі.

2. На другому - жаль з приводу того, що так мало часу було приділено близьким і коханим людям.

3. Наступна жаль з приводу того, що так легковажно ставилися до свого тіла: неправильно харчувалися, пили, курили, не вели ЗСЖ і не займалися профілактикою хвороб.

4. І замикає четвірку-гіркота від того, що так і не встигли подивитися світ. «Поїздити».

Зауважте, ніхто з них не шкодує про те, що він не зібрав на «Феррарі» або не мав всі iPhones, що не зібрав достатню кількість модного одягу в шафі. Так, подорожі, або час, проведений з близькими, збагачують життя людини, але вони просто роблять його більш насиченим емоціями і враженнями. Так, підтримка здоров'я теж дозволить вам прожити трохи (або набагато) довше або взагалі, померти здоровим в старості (що теж, до речі, дуже непогано). Але ніщо не зрівняється з гіркотою втрати дорогоцінного часу і втрачених можливостей. Усвідомленням того, що ви прожили «не своє життя», обдурили самого себе. А гірше за це для людини нічого немає, і бути не може.

Своє призначення людина може виконати тільки реалізуючи свої таланти. Як же дізнатися до чого у Вас талант? «А може (о, жах!) його взагалі у мене немає ?!», «Знаєш, у мене, напевно, просто руки виросли не з того місця», «З раннього дитинства нічого видатного у мене помічено не було» - зізнайтеся, проскакували у вас такі думки? Є багато дорослих людей, які так і не знайшли себе, свого покликання. Вони думають, що природа забула про них, обійшла стороною, не дала ніяких здібностей. Насправді така думка є хибною. Якщо людина так і не розкрила своїх здібностей, значить, вона просто не пробувала (або пробувала, але невдало) себе «шукати».

Таланти людини це не що інше, як наявна здатність щось робити краще, ніж інші люди або робити це іншим оригінальним способом. І такі здібності є практично у всіх людей. У більшості є не один, а 2 або більше талантів. Головне - знайти у себе щось таке, що дозволить тобі бути кращим в цій області або одним з кращих. А це і є виконання призначення людини.

То ж обираючи свій життєвий шлях і професію, радимо оцінити свої природні дані і резервні можливості і піти туди, де зможеш їх максимально застосувати, заслужити пошану і повагу. У зв’язку з цим, дозволь дати тобі корисний лайфхак: докладати свої зусилля треба там, де твої природні дані дозволять бути в числі кращих.

То ж як визначити свій талант? Це питання не якоїсь техніки, а, скоріше, інтуїції, саморозвитку, самовдосконалення, вміння спостерігати, слухати, в тому числі і себе, свої думки, «своє серце».

Які ж основні ознаки таланту? Цікаво? Тоді чекай наступної зустрічі.

шляхи здобуття освіти після 9-го класу

вкл. .

Після закінчення навчання в 9-му класі учні матимуть декілька варіантів  продовження навчання. 

Школярі матимуть три траєкторії продовження навчання.

Перша – це багатопрофільний академічний ліцей, який буде готувати школярів до вступу у заклади вищої освіти.

Друга траєкторія навчання – професійний ліцей, третя – професійний коледж.

Передбачається, що професійні ліцеї готуватимуть кваліфікованих робітників, професійний коледж – молодших спеціалістів.

Також студенти професійних ліцеїв та коледжів за бажанням матимуть можливість продовжити своє навчання у вищих навчальних закладах.

Переглянути список академічних ліцеїв району

 

Переглянути список коледжів та професійних ліцеїв

 

Soft skills та побудова кар’єри

вкл. .

Щоб влаштуватися на роботу, необхідні не тільки диплом,
досвід і суто професійні навички - hard skills, але й так звані
непрофесійні навички - soft skills, які  так чи інакше  стосуються
розв’язання проблем та взаємодії між людьми і відіграють важливу
роль у процесі працевлаштування. За результатами дослідження
Гарвардського Університету і Стенфордського Дослідницького
Інституту внесок soft skills в професійну успішність співробітника
становить 85%, тоді як hard skills всього 15%.
Існує велика різниця між співробітником, який може
виконувати роботу, та співробітником, який може виконувати роботу
добре. На думку фахівців, уся справа в непрофесійних навичках, які
включають у себе соціальні навички: лідерство, культура
письмового та усного спілкування, мотивація, здатність швидко
вирішувати проблеми, що виникають, уміння ладити з людьми
тощо. Цим навичкам нас не навчають у школі чи університеті, ми
набуваємо й розвиваємо їх самостійно. Такі риси роблять нас більш
привабливими, зокрема для роботодавців.
Соціальні навички відносяться до ключових умінь будь-якого
лідера, людина, яка ними володіє здатна відмінно управляти
колективом.
Але не слід вважати, що соціальні навички - це щось
незвичайне, що оволодіти ними важко або, що потрібно володіти
для цього якимись надприродними якостями і здібностями.
Насправді все набагато простіше, і наступного разу ми розповімо, як
їх розвивати. А спочатку давайте складемо невеликий їхній список.
Ось основні соціально-комунікативні навички:
вміння гідно триматися в суспільстві;
вміння залишатися усвідомленим в будь-яких ситуаціях;
вміння вести комфортну для всіх бесіду;
вміння зберігати спокій;
вміння слухати;
вміння управляти своїм голосом;
вміння правильно вітати іншу людину;
вміння презентувати себе;
вміння правильно вибачатися;

вміння бути тактовним і ввічливим;
вміння грамотно реагувати на критику;
вміння правильно приймати компліменти;
вміння представляти один одному інших людей;
вміння бути щирим;
вміння виявляти цікавість до оточуючих і т.ін.
Далі буде……