Чи буде проводитись ДПА у 2024 році: 4 клас

вкл. .

 

dpa4

Парламент ухвалив законопроєкт, яким у 2024 році скасував ДПА у школах, але не для всіх. Дізнайтесь, чи будуть учні 4 класів складати ДПА.

У 2024 році загально по країні учні 4 класів не складатимуть ДПАВиняток лише для тих школярів 4 класів, які братимуть участь у пілотуванні нової моделі ДПА, яку проводитиме Український центр оцінювання якості освіти.

ДПА в 9 і 11 класах в 2024 році проводитись не буде

вкл. .

Випускники 9 і 11 класів не складатимуть державну підсумкову атестацію в 2024 році.

Про це під час прес-конференції повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

За його словами, скасування проведення підсумкової атестації пов’язано із кількома причинами, зокрема з тим, що до 9 класу ще не дійшла реформа Нової української школи.

«Ми маємо розуміти, що зараз тестування на 9 класі буде за старою програмою, тому воно не дасть того ефекту, який ми б хотіли отримати», – зазначив Винницький.

ДПА - 2023

вкл. .

Державна підсумкова атестація 2023 року буде проводитися для учнів 4, 9 і 11 класів. Її проведуть в українських школах у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Наказ про проведення ДПА в 2023 році вже опублікували на сайті Міністерства освіти і науки України.

За наказом, у 2022/2023 році ДПА для учнів, які закінчують здобуття початкової, базової і середньої освіти, буде проводитися у закладі освіти письмово.

Учні 9 класів складатимуть іспити з ДПА із чотирьох предметів. Обов’язковими предметами для 9 класу будуть українська мова та математика.

Третій предмет для учнів обиратиме педагогічна рада школи (або історія України, або іноземна мова). Четвертий предмет можна буде обрати учню самостійно. У списку є географія, хімія, фізика, історія України, біологія й іноземна мова.

Після 4 класу школярі складатимуть ДПА з математики, української мови. А якщо у класі вивчали мову національної меншини або корінного народу, то іспит потрібно складати і з неї.

Іспити для 4 класів проводяться тільки для того, щоб моніторити якість освіти навчального закладу.

ДПА1

ДПА2

ДПА3

ДПА4

ДПА5

ДПА - 2020

вкл. .

5eeb46edc1088023177634

Учнів шкіл, профтехів та студентів коледжів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільнено від державної підсумкової атестації, водночас вони мають право пройти її за власним бажанням. Відповідний закон сьогодні, 18 червня 2020 року, ухвалила Верховна Рада України. 

“Через епідеміологічну ситуацію парламент ухвалив рішення звільнити випускників нинішнього навчального року від державної підсумкової атестації. Водночас випускники мають право пройти ДПА, у тому числі й у формі ЗНО, за власним бажанням. МОН вже розробляє методичні рекомендації для закладів освіти – їх буде надіслано найближчим часом”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Нагадаємо, МОН готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації. 

Скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до закладів вищої освіти, а його відсутність створить значні корупційні ризики.

Державна підсумкова атестація 2019

вкл. .