Фізична активність під час війни: медики закликають приділяти вправам 30 хвилин на день

вкл. .

Навіть в умовах війни лікарі рекомендують не забувати про фізичні вправи та приділяти їм хоча б пів години на день, оскільки це дозволяє знизити рівень стресу та зміцнити організм.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

Як пояснили у ЦГЗ, нині фізична активність є особливо важливою, тому що під час фізичної активності знижується рівень гормону стресу — кортизолу.

"Кожен із нас переживає через війну несамовитий стрес і страх за своє життя і життя близьких. Тож якщо ви зараз перебуваєте в безпечному місці, відновіть заняття спортом. Регулярна фізична активність має безліч переваг для вашого здоров’я", — зазначають медики.

Зокрема, фізична активність:

  • Профілактує стрес і покращує настрій.
  • Зміцнює серцево-судинну та дихальну системи.
  • Нормалізує рівень холестерину, глюкози у крові й артеріального тиску.
  • Зміцнює м’язи, кістки та зв’язки.
  • Зменшує ризик травм, зміцнює опорно-руховий апарат, розвиває гнучкість і спритність.
  • Поліпшує мозкову діяльність, підвищує постачання кисню до мозку.
  • Покращує творчі здібності.

Відтак ЦГЗ радить виконувати вправи, щоб залишатись фізично активними:

Робіть короткі активні перерви протягом дня.

"За 5–10 хвилин активності ви можете зробити прості вправи — нахили тулубу, присідання, відтискання від підлоги, рухи руками й ногами", — зазначають в Центрі громадського здоров’я.

Хорошим способом підтримати свою активність також є танці, ігри з дітьми, прибирання, вправи з м’ячем, обручем, домашні тренажери тощо

Знайдіть для себе онлайн-тренування.

Тренери найрізноманітніших спортивних практик мають свої онлайн-заняття.

"Знаходьте відео фізичних вправ, займайтеся з тренером по ZOOM, шукайте однодумців. Будьте обережні при виборі занять, упевніться, що вони вам підходять і ви зможете виконувати їх самостійно", — наголошують медики.

Більше ходіть.

Як зауважують у ЦГЗ, навіть у квартирі є можливість прогулятися.

"Не відмовляйтеся від ходьби, вона допомагає тримати ваші м’язи в тонусі. "Прогулюватися" можна кімнатою за розмовою з подругою чи колегою телефоном, а також на місці, впустивши трохи свіжого повітря в кімнату".

Також корисною є ходьба сходами вгору.

Частіше вставайте.

За словами медиків, багато людей ведуть сидячий спосіб життя, що збільшує ризик розвитку порушення зору, сколіозу, геморою тощо. Відтак фахівці рекомендують вставати та витягуватися в повний зріст кожні 30 хвилин.

"Подумайте, яку частину справ ви б могли зробити стоячи? Це допоможе урізноманітнити робочий час та укріпить здоров’я", — зауважили в ЦГЗ.

Розслабляйтеся.

"Якщо відчуваєте, що нервуєте, зробіть глибокі вдихи та видихи, спробуйте налаштуватися на позитивні думки. Можете заспівати вголос улюблену пісню", — радять медики.

У Центрі громадського здоров’я нагадали, що всім дорослим рекомендовано мати 30 хвилин помірної фізичної активності в день.

"Найважливіше — це розпочати. Якщо вам важко, робіть прості вправи: нахили, присідання, рухи руками та ногами, танцюйте або грайте з дітьми. Навіть звичайні хатні справи можуть стати для вас способом поліпшити своє здоров’я", — підсумували медики.