Умови доступності для навчання дітей з особливими освітніми потребами в дошкільному підрозділі ЗЗШ № 65

вкл. .

Дошкільний підрозділ Запорізької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 65 Запорізької міської ради Запорізької області, що провадить освітню діяльність у сфері дошкільної освіти, має матеріально-технічну базу, що забезпечує виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти.

Матеріально-технічне забезпечення Дошкільного підрозділу Запорізької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 65 Запорізької міської ради Запорізької області, відповідає вимогам нормативно-правових актів у сфері дошкільної освіти щодо безпеки життєдіяльності дітей та охорони праці.

В Дошкільному підрозділі Запорізької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 65 Запорізької міської ради Запорізької області забезпечено безперешкодний доступ до будівель, групових приміщень, в яких заплановано провадження освітньої діяльності для дітей з інвалідністю, а саме робота спеціальних груп для дітей із порушенням опорно – рухового апарату за такими ознаками: безпроблемне пересування по території закладу.

В спеціальних групах дошкільного підрозділу 10-12 вихованців. Ці діти мають можливість отримувати комплекс оздоровчих заходів в дитячому лікувальному-оздоровчому комплексі. ФОТО

Відповідно до п.3.14 «Статуту Запорізької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 65 запорізької міської ради Запорізької області» затвердженого наказом департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 28 листопада 2016 № 752р.

«3.14. До спеціальних груп дошкільного підрозділу зараховуються діти з 2 річного віку, які самостійно пересуваються …»

Враховуючи зазначене, в приміщеннях дошкільного підрозділу не передбачено умови для навчання дітей з категорії маломобільних груп.

 

 

Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами

вкл. .

У дошкільному підрозділі ЗЗШ № 65 для дітей з особливими освітніми потребами функціонують 2 спеціальні групи для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.

Для учнів з особливостями психофізичного розвитку (із затримкою психічного розвитку) комплектуються спеціальні класи - класи інтенсивної педагогічної корекції. В 2019 - 2020 н.р. в ЗЗШ № 65 працюють 5 класів ІПК, в яких навчається 51 учень.

Перевагою в організації освітнього процесу в таких класах є те, що в них навчаються від 8 до 14 учнів.

В класних кімнатах є спеціальне обладнання (дидактичне, ігрове, розвивальне) для дітей з особливими освітніми потребами. Робочим навчальним планом класів інтенсивної педагогічної корекції передбачено 10 годин корекційно-розвивальної роботи щотижнево. Цю роботу проводять спеціалісти: практичний психолог, логопед, вчитель-дефектолог та вчитель ритміки. 

Корекційно-розвивальні заняття проводяться в спеціально обладнаних кабінетах практичного психолога, логопеда та спортзалі. Для проведення занять з дітьми з особливими освітніми потребами є сучасна ресурсна кімната, яка обладнана згідно вимог.

Переглянути фото