ПОКАРАННЯ ЗА ЦЬКУВАННЯ

42044663 2123959047863417 5290711736515559424 n

Відповідно до ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення доведений випадок булінгу тягне штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн) або громадські роботи від 20 до 40 годин – якщо цькували вперше.
Від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин, якщо дії вчинили повторно або знущалась група осіб.
Якщо ці дії вчиняли малолітні або неповнолітні від 14 до 16 років, штраф заплатять батьки або особи, які їх замінюють.
Мова йде про 50-100 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи на від 20 до 40 годин.
Якщо керівник освітнього закладу не повідомить про цькування уповноваженим підрозділам органів Нацполіції – його оштрафують на 50-100 неоподатковуваних мінімумів або відправлять на виправні роботи до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Кібербулінг серед підлітків

Анонімні погрози, тролінг, хейтинг, кіберсталкінг, секстинг – усе це сучасні різновиди цькування в Інтернеті. Така форма насильства набирає все більших обертів. Часто діти не розуміють, як можуть захиститися від кібербулінгу. Більш того, батьки самі часто не розуміють, як себе поводити в Інтернеті та яким чином захистити дитину. Під час запланованих просвітницьких заходів для учнів спробували розібратися у цих термінах і  дати відповіді на найпопулярніші питання про кібербулінг, розповідаємо про те, як не стати жертвою кібербулінгу та ділимося корисними матеріалами по темі.

ЗВІТ

Мобінг

Мобінг — це один із різновидів цькування. Цей термін вживають лише тоді, коли йдеться про приниження на роботі. На педагогічній раді ми розглянули питання мобінгу, його характерні особливості, види прояву, а також шляхи боротьби і міри відповідальності для агресора (ініціатора) цього прояву булінгу.

МАТЕРІАЛ

Кібербулінг у фактах і міфах

Кібербуллінг — це вид цькування, що реалізується за допомогою інтернет-технологій. Форми його прояви різноманітні – образи, шантаж, небезпеки, наклеп, домагання. Причини кібербулінгу часто криються в психологічних проблемах їхнього ініціатора (страхи, комплекси, травми). А щоє правдою чи міфом з питання кібербулінгу, спробуймо з'ясувати!

Міф 1: булінг є нормальною частиною дитинства, і варто просто ігнорувати його.

Факт:

Булінг не є "нормальним" або прийнятним у будь-якій формі, і ігнорування може не завжди призвести до його припинення. Якщо є така можливість, потерпілий має довіритись дорослій людині, можливо, це хтось із батьків, вчитель, шкільний психолог, які почнуть протидіяти булінгу. Просто терпіти – означає втратити самоповагу і залишити ситуацію безнаказанною.

ЧИТАТИ ДАЛІ