ДІЇ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ФАКТУ БУЛІНГУ

вкл. .

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу у ЗЗСО №65

1. У разі здійснення випадку цькування постраждала сторона або свідок подає письмову заяву на ім'я керівника навчального закладу про факт булінгу. Подання заяви має проходити з урахуванням конфіденційності особи заявника для широкого загалу.
2. Директор скликає засідання комісії щодо розслідування факту цькування.
3. Комісія проводить розслідування щодо достовірності факту булінгу із залученням фахівців ССД протягом 5 робочих днів. Під час розслідування доказами у справах про факти цькування можуть бути:
- пояснення особи, яку притягують до відповідальності,
- пояснення потерпілого та свідків,
- висновок експерта (якщо в результаті вчинення правопорушення була завдана фізична чи психологічна шкода),
- речові докази у вигляді зіпсованих особистих речей постраждалого,
- письмові документи,
- матеріали листування, в тому числі – переписки в соціальних мережах, відео-матеріали, на яких зафіксовано процес цькування.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу у ЗЗСО №65

Якщо комісія щодо розслідування випадків булінгу отримала підстави вважати факт цькування достовірним, то:
1. Голова комісії інформує уповноважений підрозділ органу Національної поліції, службу у справах дітей, територіальний відділ освіти Шевченківського району.
2. Після того, як повідомлення про вчинення булінгу надійшло до органів правопорядку, підрозділи поліції у справах неповнолітніх складають протокол про вчинення адміністративного правопорушення.
3. Далі справа передається на розгляд до відповідного суду або судді за місцем вчинення правопорушення.
4. Судді розглядають справи про адміністративні правопорушення та призначають вид і розмір покарання. Строк розгляду справи судом – 15 днів з для отримання ним протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи.