СТОП. БУЛІНГ

ДІЇ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ФАКТУ БУЛІНГУ

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу у ЗЗСО №65

1. У разі здійснення випадку цькування постраждала сторона або свідок подає письмову заяву на ім'я керівника навчального закладу про факт булінгу. Подання заяви має проходити з урахуванням конфіденційності особи заявника для широкого загалу.
2. Директор скликає засідання комісії щодо розслідування факту цькування.
3. Комісія проводить розслідування щодо достовірності факту булінгу із залученням фахівців ССД протягом 5 робочих днів. Під час розслідування доказами у справах про факти цькування можуть бути:
- пояснення особи, яку притягують до відповідальності,
- пояснення потерпілого та свідків,
- висновок експерта (якщо в результаті вчинення правопорушення була завдана фізична чи психологічна шкода),
- речові докази у вигляді зіпсованих особистих речей постраждалого,
- письмові документи,
- матеріали листування, в тому числі – переписки в соціальних мережах, відео-матеріали, на яких зафіксовано процес цькування.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу у ЗЗСО №65

Якщо комісія щодо розслідування випадків булінгу отримала підстави вважати факт цькування достовірним, то:
1. Голова комісії інформує уповноважений підрозділ органу Національної поліції, службу у справах дітей, територіальний відділ освіти Шевченківського району.
2. Після того, як повідомлення про вчинення булінгу надійшло до органів правопорядку, підрозділи поліції у справах неповнолітніх складають протокол про вчинення адміністративного правопорушення.
3. Далі справа передається на розгляд до відповідного суду або судді за місцем вчинення правопорушення.
4. Судді розглядають справи про адміністративні правопорушення та призначають вид і розмір покарання. Строк розгляду справи судом – 15 днів з для отримання ним протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи.

ДОПОМОГА У КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ

Контактні телефони організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства

поліція – 102

 Національна дитяча «гаряча лінія» - 0-800-500-333

 Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству -116-123, 0-800-500-225 та 116-111

ЗАКОН УКРАЇНИ

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., № 51, ст. 1122):

1) частину другу статті 13 після цифр "173" доповнити цифрами "173-4";

2) доповнити статтею 173-4 такого змісту:

"Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого, -

ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ТРЕНІНГ У ЗАКЛАДІ

IMG 0294

22 січня 2019 року в ЗЗШ №65 поліцейськими ГУ Національної поліції в Запорізькій області проведено просвітницький тренінг, що мав на меті висвітлити проблеми булінгу в дитячому середовищі. Поліцейські розтлумачили присутнім саме поняття "булінг", наголосили на змінах в законодавчій базі з цього питання.

А також тренінги, присвячені подоланням проявів агресії, проходили у класних колективах протягом січня 2019 року.

ЗАХОДИ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ БУЛІНГУ

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в ЗЗСО №65

№ з/п Назва заходу Терміни проведення Відповідальні
1 Створення комісії з розгляду випадків булінгу До 18.02.2019 Директор