Місячник боротьби з туберкульозом2019

вкл. .

Протягом квітня в ЗЗШ №65 проходив

Місячник боротьби з туберкульозом

В рамках місячника передбачено наступні заходи:

1. Розроблено та затверджено план заходів щодо проведення Місячника боротьби з туберкульозом в ЗЗШ № 65.

2. Забезпечено інформування педагогічного колективу щодо профілактики та раннього виявлення туберкульозу серед дітей та підлітків.

3. Класоводами та класними керівниками 1-11-х класів активізовано роботу щодо:

 • -гігієнічного виховання учнів з питань дотримання правил особистої гігієни;
 •  санітарно-просвітницької роботи з профілактики туберкульозу, шляхом проведення: тематичних  бесід , організації конкурсів дитячих малюнків, плакатів, рефератів, тематичних стіннівок, бюлетенів.

4.  Проведено Єдиний урок до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом для учнів 1-11-х класів.

5. Протягом Місячника соціальним педагогом та педагогом-організатором закладу з учнями 5-7-х класів проведено профілактичні бесіди з даного питання та перегляд відеоматеріалів.

6. Медичною сестрою були проведені профілактичні бесіди з учнями.

7ЗЗШ № 65 забезпечується миючими та дезінфікуючими засобами.

8. Забезпечується жорсткий контроль за якісним харчуванням.   

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Квітень 2019 року

вкл. .

В квітні 2019 року в закладі було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

В рамках Тижня проведені наступні заходи:

- за участю представників територіальних підрозділів ДСНС організовано відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій;

- конкурси, вікторини на знання правил безпечної поведінки та з питань профілактики травматизму невиробничого характеру.

18 квітня проведено День цивільного захисту.

1 800x598

IMG 20190426 101657 800x598

IMG 20190426 101729 800x598

IMG 20190426 101850 800x598

Як розпізнати кір? Хвороба та її профілактика

вкл. .

Кір у дітей та дорослих: симптоми і лікування
Кір – це інфекційна хвороба, що вражає дітей та дорослих без імунітету проти неї. З початку 2019 року в різних містах України було зафіксовано кілька спалахів кору, а в лікарні потрапили як діти, так і дорослі. Щоб вберегти своє здоров'я, читайте про головні симптоми кору та методи його лікування.
723e402db9b719c9aa4d77701d3357d25ef19207

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти. Це підтверджує ситуація в Україні: з початку 2019 року кір діагностували у понад 5 тисяч людей.

Зібрали для вас основну інформацію, що таке кір та як вберегтися від цієї недуги.

Як передається кір

Спершу зауважимо, що на кір хворіють тільки люди, відповідно, і зараження відбувається тільки від людини до людини. Вірус кору передаєтьсяповітряно-крапельним шляхомпри тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. В інфікованого кір також проявляється не одразу: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це – прихований період хвороби.

Примітка. Кірне передаєтьсячерез побутові предмети та третіх осіб, які контактували з інфікованими.

Важливо відзначити, що кір нестійкий до впливу зовнішнього середовища, відтак, вірус гине під час кип'ятіння чи дезінфекції. За кімнатної температури в приміщенні збудник залишається активним впродовж двох днів. Натомість оптимальною для вірусу є температура нижче за 15 градусів: тоді вірус довго зберігається.

Оскільки вірус кору дуже легкий, вінздатний потрапляти на інші поверхи крізь вікна та вентиляцію та навіть в сусідні будівлі через потоки повітря. Людина може заразитися кором у випадку, коли перебуває в будинку з вірусом або ж контактує з хворим.

 aefdf7e1ed5ce02960503767e4384c5e7bedee71

Здебільшого, на кір хворіють один раз, а повторні випадки трапляються дуже рідко. При цьому заразитися вірусом може будь-яка людина, яка не має імунітету.

Симптоми кору проявляються у кілька етапів. Спершу інфікована людина стає млявою, у неї виникають проблеми зі сном та знижується апетит. Пізніше з'являються нежить та кашель, а також підвищується температура. Ці ознаки легко сплутати із застудою, тому будьте обачні.

Уже через кілька днів температура падає, а от кашель та нежить навпаки посилюються. При цьому в хворого збільшуються лімфовузли, виникає запалення слизової оболонки очей, можуть бути гнійні виділення. Рожеві крапкові висипання з'являються на2-3 день. Їх можна помітити на слизовій оболонці ясен, щік та губ ще до появи висипів на тілі.

На4-5 деньпісля перших симптомів кору температура хворого знову зростає до 39-40 градусів і він вкривається червоними цятками. Спершу висип з'являється на шкірі голови, на обличчі та за вухами, а пізніше розповсюджується на тіло, руки та ноги.

Висип кору – це дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, які поступово перетворюються на більші плями.

На додачу, у хворого посилюється нежить, набрякають повіки та обличчя. Людей з кором також мучить головний біль, від якого вони інколи навіть непритомніють. До симптомів може додатися ще й пронос.

Якщо кір проходить без ускладнень, то вже на 4 деньхворому стає краще. У людини нормалізується температура, минає кашель та нежить, а висип зникає у зворотному з появою порядку. Червоні цятки можуть зовсім минутися або ж змінитися на пігментацію.

Основні симптоми кору:

 • сильний головний біль,
 • слабкість,
 • підвищення температури тіла до 40 градусів,
 • втрата апетиту,
 • нежить,
 • сухий і сильний кашель,
 • почервоніння і набряк горла,
 • збільшення лімфовузлів,
 • запалення слизової оболонки очей,
 • висип по тілу.
 • e0623a8fa8c8d6d91aae70f5ffa90cb2e107e1c2
 • Ускладнення, які дає кір

  Насправді – не все так просто. Якби кір минав без жодних наслідків всього за тиждень, він би не спричиняв смерть дітей по всьому світу. Цей вірус небезпечний тим, що ускладнення після хвороби можуть бути ще небезпечнішими за перебіг цієї недуги.

  Кір послаблює імунітеті знижує здатність організму боротися з іншими хворобами, тому організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.

  Ускладнення можуть спричинити захворювання дихальних шляхів: пневмонію, бронхіт, у дітей часто виникає запалення середнього вуха.

  Кір впливає і на нервову систему, та в деяких випадків може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

  Лікування кору

  Якщо кір проходить без ускладень – його лікують в домашніх умовах під наглядом лікаря. Та якщо хвороба протікає важко і дає ускладнення, лікування кору проводять в лікарні. Дорослих переважно госпіталізують.

 • Ліків від кору немає – хворим призначають комплексну терапію, яка спрямована на боротьбу з симптомами кору і підвищення імунітету.Висип також не лікують. Спочатку тіло має покритись цятками повністю, і згодом висип зникне.

  Хворим на кір дають:

  • підвищену доза вітамінів А і С;
  • препарати для зниження температури;
  • таблетки або сиропи від кашлю;
  • антигістамінні препарати;
  • краплі від нежитю;
  • мазі і краплі від запалення очей;
  • у рідкісних випадках антибіотики.

  Важливо, щоб у приміщенні, де лежить хворий, щодня робили вологе прибирання та часто провітрювали його. Краще уникати зайвого світла в кімнаті, адже під час кору в людини дуже сльозяться очі. Варто частіше міняти постіль та одяг хворим. Харчування має бути легким та багатим на вітаміни.

 • 8882b0ff710f010a9a28821a4ab43b8d83312214

  Профілактика кору

  Найбільш дієвим способом профілактики кору євакцинація, яка і забезпечує захист від хвороби. Щеплення роблять дитині в 12 місяців та 6 років. Додамо, що в Україні використовують комбіновану вакцину для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи.

  Не щепленим від цього вірусу дорослим потрібно пройти вакцинацію від кору до 35 років.

  Після щеплення у дітей виробляється імунітет до хвороби вже на другому році життя через місяць після вакцинації. Стійкість до кору зберігається протягом 25 років і тільки в поодиноких випадках може зникнути з часом.

 • Вакцинація від кору вкрай необхідна майбутнім матерям, адже якщо вагітна жінка захворіє на кір, може статися викидень або передчасні пологи.