МО КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ ЗЗСО 65 №3

zakon pro bulling

21 лютого 2019 року відбулося засідання МО класних керівників, що мало на меті висвітлення архіважливого питання "Булінг: причини, дії, наслідки". Під час роботи над питанням з'ясовано суть поняття "булінг", сформовано банк матеріалів, що дозволять проводити системну профілактичну роботу з проблеми.

ФОТОЗВІТ

ЗАКОН УКРАЇНИ

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., № 51, ст. 1122):

1) частину другу статті 13 після цифр "173" доповнити цифрами "173-4";

2) доповнити статтею 173-4 такого змісту:

"Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого, -

ПОКАРАННЯ ЗА ЦЬКУВАННЯ

42044663 2123959047863417 5290711736515559424 n

Відповідно до ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення доведений випадок булінгу тягне штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн) або громадські роботи від 20 до 40 годин – якщо цькували вперше.
Від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин, якщо дії вчинили повторно або знущалась група осіб.
Якщо ці дії вчиняли малолітні або неповнолітні від 14 до 16 років, штраф заплатять батьки або особи, які їх замінюють.
Мова йде про 50-100 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи на від 20 до 40 годин.
Якщо керівник освітнього закладу не повідомить про цькування уповноваженим підрозділам органів Нацполіції – його оштрафують на 50-100 неоподатковуваних мінімумів або відправлять на виправні роботи до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

ЗАХОДИ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ БУЛІНГУ

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в ЗЗСО №65

№ з/п Назва заходу Терміни проведення Відповідальні
1 Створення комісії з розгляду випадків булінгу До 18.02.2019 Директор
2 Створення сторінки «Стоп. Булінг» на сайті закладу До 22.02.2019 ЗД з НВР
3 Ознайомлення учнівської спільноти з проектом «Stopbullying» Лютий 2019 Соціальний педагог
4 Проведення тренінгів з подолання агресії в учнівському середовищі Протягом навчального року Практичний психолог
5 Круглий стіл «Правовий аспект протидії булінгу» Березень 2019 ЗД з НВР
6 Уроки відвертого спілкування «Що посієш, те й пожнеш…» Квітень 2019 Практичний психолог, класні керівники
7 Проведення засідання МО класних керівників «Попередження випадків булінгу в учнівському середовищі» Квітень 2019 Керівник МО
8 Години спілкування «Кібербулінг. Що робити?» Лютий 2019 ЗД з НВР
9 Розгляд питання на батьківських зборах Протягом лютого-травня 2019 Класні керівники
10 Випуск листівки «Булінг. Як розпізнати?» Березень 2019 Педагог-організатор
11 Впровадження проекту «Не смійся з мене» Протягом навчального року ЗД з НВР, класні керівники

ДІЇ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ФАКТУ БУЛІНГУ

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу у ЗЗСО №65

1. У разі здійснення випадку цькування постраждала сторона або свідок подає письмову заяву на ім'я керівника навчального закладу про факт булінгу. Подання заяви має проходити з урахуванням конфіденційності особи заявника для широкого загалу.
2. Директор скликає засідання комісії щодо розслідування факту цькування.
3. Комісія проводить розслідування щодо достовірності факту булінгу із залученням фахівців ССД протягом 5 робочих днів. Під час розслідування доказами у справах про факти цькування можуть бути:
- пояснення особи, яку притягують до відповідальності,
- пояснення потерпілого та свідків,
- висновок експерта (якщо в результаті вчинення правопорушення була завдана фізична чи психологічна шкода),
- речові докази у вигляді зіпсованих особистих речей постраждалого,
- письмові документи,
- матеріали листування, в тому числі – переписки в соціальних мережах, відео-матеріали, на яких зафіксовано процес цькування.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу у ЗЗСО №65

Якщо комісія щодо розслідування випадків булінгу отримала підстави вважати факт цькування достовірним, то:
1. Голова комісії інформує уповноважений підрозділ органу Національної поліції, службу у справах дітей, територіальний відділ освіти Шевченківського району.
2. Після того, як повідомлення про вчинення булінгу надійшло до органів правопорядку, підрозділи поліції у справах неповнолітніх складають протокол про вчинення адміністративного правопорушення.
3. Далі справа передається на розгляд до відповідного суду або судді за місцем вчинення правопорушення.
4. Судді розглядають справи про адміністративні правопорушення та призначають вид і розмір покарання. Строк розгляду справи судом – 15 днів з для отримання ним протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи.