Рекомендації для батьків щодо організації дозвілля молодших школярів

вкл. .

84 e1441650400394

Шановні батьки!

Якщо дитина знаходиться вдома (канікули, карантин, вихідні дні), для неї можна придумати масу корисних, творчих розваг:

  1. Читання книг.

Через загальну завантаженість і тиск масової культури відеорозваг у наші  дні діти майже перестали читати.  При вашій підтримці  вільний час можна використати для прочитання цікавих книг. А приклади поведінки улюблених героїв допоможуть сформувати в дитині кращі риси характеру. Можете використати список літератури, що пропонує школа, можете скласти разом із дитиною свій. Пропонуємо вашій увазі твори, з якими залюбки познайомляться діти. 

?   В. Нестайко:  «Тореадори...»  (в сучасному перевиданні) та цикл про Лісову школу.

?   З. Мензатюк: казки, «Таємниця козацької шаблі».

?   К. Ковальська: «Канікули прибульців із Салатти» 

?   В. Рутківський: «Сторожова застава» та «Джури...» 

2.   Заняття творчістю.

В інтернеті можна знайти майстер-класи з хенд-мейду. Спектр їх величезний: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів тощо.

?   https://vk.com/vagon_idej - майстер-класи, описи, схеми, викрійки, надихаючі фото і дуже багато чого ще.

?   tvorilka.in.ua - українська творчість cвоїми руками: сувеніри, подарунки, прикраси, поробки та інше.

?   ueeu.in.ua/...klasy.../master-klassyi-po-apsajklin -майстер-класи з апсайклінгу та хенд-мейду. 

?   tochka.net- 5 цікавих Youtube-каналів для рукодільниць.

?   homester.com.ua/decor/holidays/novogodnij-hendmejd-ukrashenija - ідеї новорічних хенд-мейд прикрас.

3.      Ведення щоденника.

Психологи вважають, що ведення щоденника з раннього шкільного віку розвиває пам'ять і здатність чітко висловлюватись.

  1. Приділіть дитині частину свого вільного часу.

Грайте з дітьми у настільні ігри, розв?язуйте цікаві задачі, розгадуйте кросворди. Логічні задачі, кросворди не тільки розвивають вміння довго концентруватися на одному предметі, але і вчать досягати бажаного. А вашим помічником в організації дозвілля малечі стануть матеріали інтелектуальної гри «Зрозумій мене» (розробленої як грантова робота редакції журналу «Клякса») та завдання для проведення   інтелектуальних змагань «Всезнайки» (розміщені на офіційному сайті НМЦ департаменту освіти і науки м. Запоріжжя znmc.ucoz.ru)

  1. Колаж бажань з вирізок старих журналів.

Це буде цікаво дитині і займе її на тривалий час. А ви зможете дізнатися багато нового  про свою малечу.

  1. Вчитися перед TV

На сьогоднішній день оператори платного телебачення пропонують батькам великий вибір дитячих каналів з переважанням мультиплікаційного продукту різного змісту

?   «Піксель» - дитячий пізнавальний анімаційний канал (представництво каналу говорить, що його позиціонують не як дитячий, а як сімейний канал). В ефірі виходять мультсеріали різних світових виробників, класика вітчизняної мультиплікації, а також інтерактивні проекти власного виробництва, «що пропагують сімейні і духовні цінності та сприяють всебічному розвитку малюка».

?   English club – перший телевізійний канал для тих, хто вивчає англійську мову. Це унікальна можливість для телеглядачів вдосконалити знання англійської мови за допомогою телебачення. Телепрограми каналу English club розроблені викладачами, філологами і методистами із США, Канади, Великобританії, України. Всі програми зібрані в спеціальні блоки для глядачів з різним рівнем знання англійської. Таким чином, глядачі завжди можуть вибрати для себе ті програми, які відповідають їх рівню знання англійської мови.

Сайт каналу: www.english-club.tv

?   «Да Вінчі Ленінг» - новаторський і єдиний в своєму роді освітній канал, який допомагає допитливим людям будь-якого віку йти по нескінченному шляху пізнання. Аудиторія «Да Вінчі» становить мільйони глядачів по всьому світу, канал транслює 16 локалізованих версій в 100 країнах. «Да Вінчі Ленінг» працює в рамках холдингу «Да Вінчі Медіа», міжнародної команди ентузіастів своєї справи, які розвивають канал і прищеплюють любов до знань в різних країнах за допомогою цікавих заходів, спільних проектів і акцій.

?   Малятко TV – перший український телевізійний канал для дітей. В ефірі з 1 серпня 2009 року. Доступ – вільний. Поширення – через сателіт і через міські кабельні мережі.

Сайт каналу:www.malyatko-tv.com.ua

?   На каналі Viasat Nature Ви і Ваша сім`я дізнаєтеся про природу всіх куточків Землі. Висока якість технологій зйомок перенесе Вас в світ як небезпечних хижаків, так і беззахисних ссавців. Зворушливі сюжети про різні етапи життя «братів наших менших» розширять Ваше уявлення про природу. Канал зроблений з особливою теплотою як для дорослої аудиторії, так і для маленьких глядачів, які тільки пізнають всі особливості навколишнього світу.

Сайт каналу: www.viasat-channels.tvtv

  1. Цікаві сайти для дітей

Сучасні діти іноді відірватися не можуть від телефонів, планшетів чи комп'ютерів. Використайте це з користю. Інтернет пропонує багато можливостей для розвитку дітей.

?   http://abetka.ukrlife.org - дуже велика дитяча сторінка для маленьких українців. Абетки, казки, читанка, усмішки, приказки, скоромовки, загадки, лічилки.

?   http://www.solnet.ee– на дитячому розважально-пізнавальному порталі "СОНЕЧКО"  представлений різноманітний матеріал: ігри, казки, розмальовки, віршики, загадки, прислів'я,  кросворди, ребуси, оповідання про звірят, уроки хороших манер, сценарії дитячих свят, фотогалерея.

?   http://kazkar.at.ua - сайт, на якому кожний зможе прочитати або прослухати свою улюблену казку.

?   http://www.usovi.com.ua  – освітньо-розважальний online клуб для дітей та їх батьків пропонує  інтрекативні online уроки для дітей.

?   http://www.soroka-vorona.info сайт для дітей та батьків містить багато корисних матеріалів для виховання та розвитку дітей різного віку. Серед іншого: казки, віршики, пісні, загадки, частівки, скоромовки, мультфільми, розмальовки, статті про виховання, колискові.

?   http://www.potomy.ru - відкрита дитяча енциклопедія, яка містить наступні блоки: світ навколо нас, як все це починалось, флора і фауна, історія винаходів. Сайт буде цікавим для учнів початкової і старшої шкіл.

?   http://www.detkiuch.ru - сайт містить статті про дітей, навчальні та розвиваючі програми для малюків і школярів, які можна скачати безкоштовно, дитяче навчальне відео, кращі мультфільми, казки і книги, всі флеш ігри онлайн для розвитку, розмальовки, картинки, пісеньки караоке і багато іншого.

?   http://detskie-skazki.comказки для дітей фольклорні та авторські, міфи та легенди, казки народів світу.

?   http://fairy.big-book.net– всі казки світу на одному сайті.

Здоров?я Вам і Вашим дітям !