Про школу

У 1982 році в Шевченківському районі міста Запоріжжя по вулиці 8 Березня  при активній участі колективу працівників Запорізького моторобудівного заводу і особисто його директора Омельченка Василя Івановича почалося будівництво нової школи.

Це один з небагатьох навчальних закладів міста, який  було побудовано з ініціативи та за фінансової підтримки підприємства.

Вже 1 вересня 1983 року  за новенькі парти в світлих затишних класах сіли більше тисячі учнів. Першим директором школи став Мальчук Михайло Прокопович. Пізніше школу очолювали Величко Наталія Яківна, Осипенко Наталія Дмитрівна, Марченко Володимир Пилипович.

Нині очолює школу молодий, ініціативний директор, вчитель вищої категорії, «Учитель – методист», Чомова Світлана Валеріївна.

Колектив школи по праву пишається своїми випускниками, серед яких за всі роки існування школи 95 золотих медалістів. У 2013 році навчальний заклад відзначив свій ювілей - тридцятиріччя від дня відкриття.

Школа впевнено дивиться в майбутнє, має чітке уявлення про подальші перспективи розвитку: розвиток сфери позашкільної зайнятості учнів, подальше впровадження профільного навчання.

Сьогодні в роботі школи, на вимогу сучасності, з’явився  новий важливий напрям – відкриття класів інтенсивної педагогічної корекції. Таким чином навчальний заклад  вбачає своє місце в оновленні освітньої системи і приймає участь у все більшій розбудові системи інклюзивної освіти.

Структура:

Школа І ступеня.   Для учнів початкової школи працюють класи з додатковим вивченням англійської мови, математики. Працюють спеціальні класи інтенсивної педагогічної корекції.

Школа ІІ ступеня. Робота класів з поглибленим вивченням математики.

Школа ІІІ ступеня. Учні вчаться в бінарних класах, які мають два профілі: фізико-математичний та філологічний (українська мова та література).

Число учнів: 918.

Основні напрямки діяльності:

-         -  Продовження роботи з формування позитивного іміджу закладу та створенню неповторного освітнього простору у закладі;

- Створення сприятливих психолого-педагогічних умов для розвитку і самореалізації кожної особистості;

- Забезпечення  рівного доступу до якісної освіти шляхом продовження роботи з організації навчально-виховного процесу в класах інтенсивної педагогічної корекції та створення оптимальних умов для навчання учнів з особливими потребами у закладі.

- Формування профільної лінії навчання;

- Удосконалення умов для розкриття творчого потенціалу обдарованої і здібної учнівської молоді;

- Продовження роботи з педагогічним колективом щодо реалізації принципів компетентнісно-зорієнтованого підходу до організації навчання і виховання;

- Активізація роботи по втіленні в практику діяльності сучасних освітніх технологій;

- Удосконалення системи виховання в навчальному закладі, спрямованої на формування національно- патріотичної самосвідомості , гуманізацію виховання, утвердження здорового способу життя, екології душі, навколишнього середовища;

- Створення безпечних умов для здійснення навчально-виховного процесу у закладі;

- Гармонійний всебічний розвиток дитини, підготовка його до життя в сучасних соціальних умовах.

Організація виховної роботи базується на роботі кожного класного колективу і проведенні традиційних загальношкільних заходів: Перший Дзвінок, День вчителя, День міста,  виховний захід «Патріот Вітчизни», посвята в першокласники та п'ятикласники, Новорічне свято, Вечір зустрічі випускників, концерт до 8 Березня, День здоров'я, Свято Останнього дзвоника, Випускний вечір.

У 34 класних колективах позакласна робота проводиться відповідно до планів виховної роботи та включає в себе проведення тематичних класних годин і традиційних свят. Кожну чверть проводиться колективна творча справа для учнів усіх паралелей. Більше десяти  років тому народилася нова традиція: в кінці року підводити підсумки участі наших учнів у олімпіадах, інтелектуальних конкурсах, спортивних змаганнях, творчих виступах, конкурсах, виставках, оглядах районного, міського, обласних рівнів на шкільному «Фестивалі досягнень».  Кожним роком число лауреатів цього свята росте!

А отже росте, розвивається, квітне рідна школа!