ГРОМАДСЬКИЙ ОГЛЯД 2019

FB IMG 15669791067877835

Традиційно перед початком навчальних занять в ЗЗШ 65 здійснено громадський огляд закладу до нового навчального року. Комісія у складі спеціалістів Територіального відділу освіти, представників Держсподивслужби відмітили високий рівень готовності школи до нового навчального року. За період літніх канікул у закладі здійснено:

1. Оснащення сучасної ресурсної кімнати.
2. Здійснено повний ремонт 2 класних кімнат для класів ІПК.
3. Змінене старе покриття майданчику перед школою на сучасну плитку.
4. Здійснено заміну старих вікон.
5. Отримано нове оснащення для класів НУШ.
6. Продовжено тематичне оформлення рекреацій школи.

Контроль харчування

21 березня 2019 року комісією громадського контролю було проведено контрольну експертизу щодо:
стану облаштування, технічного обладнання харчоблоку та допоміжних приміщень;
- нормативного порціювання страв;
- створення умов для харчування дітей;
- сформованості культурно-гігієнічних навичок дітей під час харчування.
Висновки:
- Харчоблок шкільного закладу має приміщення для приготування їжі, первинної обробки продовольчої сировини, миття кухонного посуду, які забезпечені проточною холодною, гарячою водою, окремі приміщення для зберігання продуктів: комору для сухих продуктів, овочесховище.
- В приміщенні харчоблоку дотримані вимоги відсутності зустрічних потоків сирої і готової продукції. Приміщення для приготування їжі обладнане необхідним інвентарем, посудом та обладнанням. Приміщення харчоблоку використовується раціонально.
- Їжа з харчоблоку видається згідно графіку затвердженого директором закладу на початку 2018-2019 навчального року, за вагою, відповідно до фактичної кількості дітей в класах (норми кожної страви є у меню на день та таблиці «Об’єму готових страв та окремих продуктів», яка є біля харчоблоку).
- Згідно норм на харчоблоці знаходяться всі необхідні миючі засоби.
- Щодня на кожний наступний день складають меню відповідно до затверджених норм харчування. За 30 хвилин до роздачі їжі бракеражна комісія у складі ЗД з НВР Куц Вікторії Володимірівни та соціального педагога Луценко Єлізавети Вікторівни оцінює якість її приготування, в їх присутності кухар відбирає добові проби в чистий посуд. Проби зберігаються протягом доби в холодильнику. Обсяг порцій вимірюють вагами.

Робота комісії громадського контролю

Склад комісії громадського контролю у 2017-2018 н.р.

Голова комісії:

- ЗД з НВР Куц В.В.

Члени комісії:

- представник батьківської громадськості Ставицька Л.А.

- представник батьківської громадськості Дуліда І.М.

- соціальний педагог Луценко Є.В.

про комісію громадського контролю за якістю харчування

Громадський контроль - це організаційно оформлена діяльність громадян України з контролю за відповідністю діяльності об'єктів громадського контролю нормам Конституції України, законів України, інших актів законодавства та за дотриманням ними державної дисципліни. Об'єктами громадського контролю є підприємства, установи, організації, їх посадові особи, які здійснюють організацію харчування учнів (вихованців) у навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

Комісія громадського контролю за якістю харчування (далі - Комісія), утворюється при навчальному закладі з метою здійснення контролю за організацією повноцінного збалансованого харчування, роботою харчоблоку, організацією постачання продуктів харчування. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, законами України, нормативно-правовими актами міністерства освіти і науки України, Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01, наказами управління освіти Запорізької міської ради і цим Положенням.

Завдання комісії:

1. контролювати роботу шкільного харчоблока;

2. активно сприяти покращенню обслуговування учнів та співробітників;

3. забезпеченню належних умов харчування та зниження рівня кишково-шлункових захворювань серед учнів та співробітників.

Робота Комісії полягає в тому, щоб виявляти недоліки у діяльності робітників харчоблоку і активно допомагати їх усуненню, вносити пропозиції на розгляд адміністрації школи та вимагати усунення вказаних недоліків.

Комісія громадського контролю звітує про свою роботу на засіданнях Ради закладу.Основною формою роботи Комісії є засідання, які проводяться у міру необхідності, але не менш ніж один раз на півріччя.

Члени комісії мають право:

1. Слідкувати за наявністю необхідного асортименту страв, добиваючись необхідного щоденного приготування різноманітних виробів.

2. Слідкувати за дотриманням установлених строків реалізації продуктів, що швидко псуються.

3. Слідкувати за якістю приготовленої їжі, а також за тим, щоб на роздачу надходила така ж кількість порцій, яка була приготовлена; контролювати правильність ваги відпущеної продукції.

4. Слідкувати, щоб в їдальні вчасно вивішувалося меню з зазначенням кожної страви, ваги закладки продуктів і ціни.

5. Перевіряти дотримання в їдальні правильності калькуляції приготовлених страв, чи всі продукти, вказані у калькуляції, закладені при приготуванні їжі, чи не порушуються установлені ціни на продукти, а також націнки на сировину.

6. Перевірити дотримання в їдальні, буфеті правил санітарії, вчасне миття котлів та посуду, санітарний стан підсобних приміщень.