Хортицькі дуби

вкл. . Опубликовано в Виховні заходи

20180421 152114

Хортиця - священний центр України

Це підтверджують археологічні знахідки. Так про нього згадують давні автори.

Величезне значення для острова мали потужні дубові ліси.

Такий незвичний ландшафт у степовій зоні робив це місце сакральним для його мешканців.

Саме тому споконвіку давні люди тут влаштовували святилища та капища.

Саме в цій місцевості знаходяться усипальниці скіфських царів та героїв - долина Герра.

Тут в нерівному бою зустрів свою смерть великий князь, творець Руської державності Святослав.

Тут зародилось козацтво, а поблизу Хортиці була влаштована перша козацька фортеця – замок Вишневецького.

21 квітня 1918 року після звільнення Олександрівська (тодішнього Запоріжжя) на Хортиці відбулась історична зустріч Запорізького Корпусу УНР на чолі з легендарним Петром Болбочаном та бійців легіону УСС під керівництвом Вільгельма фон Габсбурга, відомого, як «Василь Вишиваний».
Українські воїни влаштували урочисте шикування та спільний парад на честь звільнення міста від більшовиків.
Біля хреста на місці похідної церкви Запорозької Січі бійці УСС та «запорожці» взяли участь у спільній панахиді.
Хортиця і зараз є символом вільного і незламного духу українців,
хоч дубові ліси і занепали.

Тому учні нашої школи долучилися до акції « Відроди Хортицю .Посади дуби»

21 квітня 30 учнів виїхали на Хортицю і взяли участь в церемонії висадки дубів на честь українських воїнів, полеглих за державність і свободу України.
Відроди велич предків!

Діти насадили 40 садженців дубів.Тепер у нашої школи є маленький дубовий гай!

20180421 124647

20180421 134301